دانلود فیلم برداشت عسل وحشی از روی درخت

زمان مطالعه 1 دقیقه
دانلود فیلم برداشت عسل وحشی از روی درخت

معمولا وقتی نام زنبور عسل عنوان می شود, عموم مردم ناخواسته به یاد برداشت عسل از زنبور های وحشی می افتند, در حالی که تقریبا تمام عسل مصرفی مردمان امروزی از زنبورستان های تحت کنترل بشر تهیه می شود.

البته در بعضی از مناطق هنوز هم تعداد محدودی زنبور عسل به صورت وحشی زندگی می کنند که در ایران عمده این زنبور ها از گونه ی زنبور عسل کوچک می باشند که در مناطق جنوب آسیا یافت می شود و از زنبور عسل معمولی, ابتدایی تر می باشند.

این زنبورها تا حدودی مشابه زنبوران واسپ, لانه خود را در شانه های تک واحدی ولی در جاهای سرپوشیده مثل زیر شاخه های درختان و سقف ایوان منازل بنا می کنند. جمعیت کمی دارد و از آنجائی که شان در فضای باز قرار گرفته, تعداد بیشتری از کارگران موظف به محافظت لانه در مقابل جانوران شکارچی هستند.

از آنجا که اصولا مواد غذایی در سراسر سال برایشان در دسترس است, لذا عسل زیادی جمع آوری و ذخیره نمی کنند.

در فیلمی که برای شما عزیزان قرار داده شده مشاهده خواهید کرد که چگونه ذخیره عسل این نوع از زنبور ها بریده و برداشت می شود.

13 دیدگاه
 • سلام من در خوزستان دارم زندگی میگنم نزدیکه چندتا عسل کوهی دیدم ولی خیلی کوچیکن میخواستم بدونن تا کی عسل دارن

 • به کولر خونه ما یک کندو هست و به اندازه یک کفش مردانه است ایا عسل دارد

 • سلام خسته نباشید ، ابادان هستم و در حیاط خانه درختان موردی هست که اغلب درآنها زنبورهای زیادی کندو‌میسازند، ولی تابحال فقط تونستیم دوبار عسل از کندو بگیریم، ودر بقیه موارد کندوها خالی بودند درحالبکه همیشه زمستان و تابستان درحال ساخت کندو و عسل هستن، بهترین زمان برداشت عسل چه زمانی هست

 • سلام استاد هرچندخداروشکرشماازهرنظر درعلوم زنبورداری استادهستیدوبرای همه عزیزان وقت میزارید این حقیرهم بخاطرشرایط جغرافیایی محل زندگیم وعلاقه زیادبه زنبورداری اطلاعات خوبی درموردزنبورعسل وحشی یازنبورریز دارم وخوشحال میشم اگرکسی مایل باشه دراختیارشون بزارم البته استادجسارت این حقیررا می بخشید

 • سلام درمحل کارم ودر درخت موردآنجادرفاصله یک متری کندو زنبور عسل ریزی به اندازه یک کتاب درسی هست آیا میتوانم عسل آنرا بردارم؟ آیا خطرناک نیست؟ چگونه میتوانم زنبورها رافراری بدهم؟

  • سلام. اگر در مناطق جنوبی هستید این زنبورها از نوع فلورا هستند و قابل گرفتن و نگهداری نیستن. اگر چند هفته صبر کنید تا زنبورها مهاجرت کنند آنوقت به راحتی عسل را برداشت میکنید. اگر اذیتشان نکنید خطری ندارند.

 • باسلام
  در بالکن خانه ما زیر سقف به اندازه گردو یک کندو عسل از نوع کوچک است و زنبورها در حال ساختن کندو هستن.
  آیا خطرناکه ؟
  چکار باید کرد؟
  باتشکر

  • سلام. اگر در مناطق جنوبی هستید این نوع زنبور وحشی هست و بعدا از آنجا خواهد رفت و نیازی به کاری ندارد ولی اگر در مناطق مرکزی و شمالی هستید احتمالا از نوعی هست که میتونید بگیریدش و داخل کندو نگهداری کنید. به هیچ وجه خطرناک نیستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *