صفحه اصلی » آموزش تلقیح مصنوعی ملکه

آموزش تلقیح مصنوعی ملکه

آیا خواهان اصلاح نژاد زنبورستان خود و دیگران به معنای واقعی هستید؟
آیا علاقمند به درآمد بیشتر و لذت بردن از شغل پرورش زنبورعسل هستید؟
آیا می خواهید زنبورهایی آرام, پرمحصول, پر جمعیت و سالم داشته باشید؟
آیا دوست دارید با یک بار آموزش, ملکه های زنبورستانتان را همیشه خودتان تلقیح کنید؟
پیشنهاد ما به شما, شرکت در دوره آموزشی ۰ تا ۱۰۰ تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل در تنها مرکز تخصصی موجود در خاورمیانه می باشد.

مسلما لازمه داشتن یک زنبورستان موفق, داشتن زنبورهایی با کیفیت بالاست و برای حفظ و ارتقاء این کیفیت شما ۲ وظیفه مهم و کلیدی پیش رو خواهید داشت:
۱- خرید ملکه های مناسب و اصلاح شده به عنوان لاین های مادری و پدری
۲- تولید و تکثیر ملکه های اصلاح شده و تجاری از این لاین ها بدون اختلاط با نرهای بی کیفیت موجود در محیط که این مهم به هیچ وجه بدون تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل امکانپذیر نمی باشد.

دستگاه تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل مهندس علی عطائیان
دستگاه تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل مهندس علی عطائیان

این آموزش برای چه کسانی مناسب است؟
تمامی عزیزانی که تجربه کار زنبورداری را دارند, چه خانم و چه آقا, در هر شرایط تحصیلی و در محدوده سنی ۱۵ تا ۵۵ سالگی, توانایی یادگیری این تکنیک را دارند زیرا حدود ۷۰% از کار به صورت عملی و حدود ۳۰% تئوری می باشد.

این آموزش برای چه کسانی مناسب نیست؟
دوستانی که لرزش شدید دست دارند در انجام این کار موفق نخواهند بود.

آموزشگاه
مرکز آموزشی ما به عنوان تنها آموزشگاه تخصصی تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل موجود در کشور و خاورمیانه, در تاریخ ۸ تیرماه ۱۳۹۱ افتتاح گردیده است و در حال حاضر به شکلی پویا و منظم پذیرای کارآموزان علاقمند از داخل و حتی خارج کشور می باشد.

مدرس دوره
بنده علی عطائیان, متولد ۵ فروردین ۱۳۵۱, دارای مدرک کارشناسی اصلاح نژاد و تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل از دانشگاه کاسل و مرکز تحقیقات پرورش زنبورعسل کریشهاین کشور آلمان می باشم.
اینجانب به عنوان کار آفرین برگزیده ملی سال ۱۳۸۹ و مخترع ۴ نوآوری مهم در صنعت زنبورداری کشور بوده و به عنوان شهروند دو ملیتی ایرانی آلمانی, مهمترین وظیفه خود را بومی سازی آخرین دستاوردهای جهانی در صنعت پرورش زنبورعسل در کشور عزیزمان ایران می دانم.

محتوای آموزشی دوره
آنچه در آموزشگاه ما خواهید آموخت شامل آموزش تئوری و عملی پرورش تجاری ملکه زنبورعسل به سه روش بین المللی, مدیریت ایستگاه باروری طبیعی ملکه زنبورعسل, آموزش اسپرم گیری, آموزش مدیریت کلنی های پدری, تامین منابع اسپرمی مورد نیاز ایستگاه تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل و آموزش تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل خواهد بود.
شرکت ما تضمین می نماید که تمامی کارآموزان به خوبی کار اسپرم گیری و تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل را آموزش ببینند, ولی سرعت عمل و تسلط کامل بر این تکنیک مستلزم تمرین مکرر از سوی خود کارآموز می باشد که این به علاقه شخص بستگی کامل دارد.

اعتبار دوره
هر کارآموز در پایان دوره آموزشی خود, یک گواهینامه رسمی و معتبر از آموزشگاه دریافت می نماید که مورد تایید سازمان آموزش عالی وزارت جهاد کشاورزی می باشد و در صورت نیاز می تواند از تسهیلات بانکی با عنوان راه اندازی و یا توسعه ایستگاه تلقیح مصنوعی و تولید لاین مادری ملکه زنبورعسل اصلاح شده استفاده نمایند. همچنین این مدرک سندی مهم برای درخواست صدور پروانه بهره برداری ایستگاه پرورش ملکه به روش تلقیح مصنوعی تلقی می شود.

خدمات تشویقی
ما برای تمامی شرکت کنندگان در دوره های آموزشی, یک سال پس از دوره, یک روز را برای برطرف نمودن و تکرار دوباره جزئیاتی که احتمالا فراموش کرده باشد, به صورت گروهی در نظر خواهیم گرفت که این دوره یک روزه هیچ گونه هزینه ای برای کارآموزان در بر نخواهد داشت.
از خدمات دیگر شرکت ما, جذب مشتری و بازاریابی برای بهترین کارآموزانمان خواهد بود که در این راستا با برخی از عزیزان کارآموز, عقد قراردادهایی هم به منظور فروش محصول تولید شده آنها بعد از تست کیفیت ملکه های تولیدیشان خواهیم داشت که این باعث تشویق کارآموزان و کمک در عرصه تولید ملکه لاین مادری در کشور خواهد بود.

نکته
با توجه به کوتاه بودن زمان پرورش ملکه و زنبور نر, متقاضیان باید حتما زودتر از فصل فعالیت زنبورها در منطقه استان همدان, نسبت به ثبت نام اقدام نمایند تا هماهنگی های لازم جهت گذراندن یک دوره آموزشی موفق انجام شود.

اطلاعات هر دوره
مدرس : مهندس علی عطائیان
هزینه : دوره آموزشی و خرید دستگاه تخصصی مجموعا ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ایاب و ذهاب : فقط شامل صبحانه و نهار بوده, شام و خوابگاه به عهده کارآموز می باشد
ظرفیت : تعداد ۵ تا ۱۲ نفر
مدت : مجموعا ۴۵ ساعت کلاس عملی و تئوری در طول ۵ روز کامل کاری
تاریخ برگزاری : از دهم اردیبهشت لغایت اول مرداد هر سال
ساعت برگزاری : حدود ۸:۳۰ صبح تا ۵ بعدازظهر
محل برگزاری : شهر همدان
تلفن تماس : ۰۹۱۸۳۰۷۰۳۷۹

مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.
مدیر عامل شرکت / علی عطائیان

۵ دیدگاه ها

 1. محمد رضا دیانی

  با سلام خیلی مطالب مفید بود دوره اموزشی تلقیح را میشود بدون خرید دستگاه شرکت کرد

 2. خیلی خوب بود متشکر

 3. با سلام
  تاثیر سم رانداپ بر روی زنبورهای عسل چیست؟
  کندوهای جدید که تازه دارای ملکه شده اند در مزرعه ای هستند که قصد سم پاشی با رانداپ را دارند. ب نظر شما چه کاری انجام دهم؟
  با سپاس و تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یک =