صفحه اصلی » زنبور عسل » محصولات » بره موم » درمان سرطان با بره موم

درمان سرطان با بره موم

درمان سرطان با بره موم
4.1 امتیاز از 84 رایدر قرن جدید, هر روز شاهد رشد تعداد افراد مبتلا به بیماری کشنده سرطان هستیم. سرطان تنها ویژه انسان نیست و همه جانوران و گیاهان پرسلولی نیز ممکن است به سرطان دچار شوند. سرطان یک بیماری پیش رونده است که در آن, سلول های بدن به طور غیر عادی تقسیم و تکثیر می شوند و بافت های سالم را نابود می کنند. سرطان شامل همه انواع تومورهای بدخیمی می شود که در پزشکی, آنها را بیشتر با نام نئوپلاسم می شناسند.

طبق گزارش انجمن بهداشت آمریکا, حدود هشت میلیون نفر در سال  بر اثر سرطان می میرند. سرطان در کشور ما نیز متاسفانه از شیوع بسیار بالایی نسبت به میانگین جهانی برخوردار است. علت دقیق این پدیده نامشخص است, ولی احتمال دارد عوامل ژنتیکی یا عوامل بیرونی همچون ویروس ها و مواد سرطانزا موثر باشد. در یک جاندار سالم, همیشه بین میزان تقسیم سلول, مرگ طبیعی سلول و تمایز, یک تعادل وجود دارد.

دکتر اوسامو میزوکامی
دکتر اوسامو میزوکامی

کشور ژاپن بیشترین تعداد افراد مبتلا به سرطان معده در جهان را داراست, چیزی حدود هفت برابر میانگین جهانی, اما جالب اینجاست که بسیاری از آنان درمان می شوند! روش اصلی بکارگیری این درمان که توسط آقای دکتر اوسامو میزوکامی ابداع شده است, نه تنها در درمان سرطان معده, بلکه در درمان تمامی سرطان ها موثر است و فقط شخص او بیش از ۵۰۰ نفر مبتلا به سرطان را با این روش درمان کرده است!

درمان‌های رایج سرطان در ژاپن نظیر دیگر کشورها شامل جراحی, شیمی درمانی و پرتو درمانی است. مرگ و میر حاصل از سرطان هرسال در ژاپن در حال افزایش است به طوری که در پنجاه سال گذشته چهار برابر شده است و نیمی از بیماران می میرند.

درمان سرطان های پیشرفته تنها با استفاده از شیوه های درمانی متداول, مشکل است. درمان های رایج سرطان نیز ممکن است بر کیفیت زندگی بیماران اثر منفی بگذارند. این درمان ها گاهی خطراناک هم هستند. نسبت میزان مرگ و میر پس از عمل جراحی, بسته به محل سرطان و مهارت جراح بین ۱ تا ۳ درصد است. نسبت مرگ و میر در حین شیمی درمانی نیز معمولا بین ۳ تا ۵ درصد است و بر کیفیت زندگی بیماران اثر منفی دارد.

بنابر نظر عموم, پیشرفت قابل ملاحظه ای در درمان سرطان پدید آمده است, اما بسیاری از داده ها از این دیدگاه حمایت نمی کند زیرا با آزمایش می توان مراحل اولیه سرطان را که قابل علاج نیز هستند تشخیص داد, اما در درمان سرطان های پیشرفته ناتوانیم.

طب مکمل و سرطان:

روش های جدید درمان سرطان, نیازمند شیوه هایی غیر از روش های متداول درمانی است, به طوری که حدود ۷۰ درصد از بیماران مبتلا به سرطان از چندین روش مکمل درمانی نظیر طب سوزنی یا داروهای گیاهی چینی همراه با روش‌های رایج درمانی استفاده می کنند. بیشتر این بیماران درباره استفاده از این شیوه ها به پزشک خود چیزی نمی گویند زیرا بیشتر پزشکان ژاپنی اعتقادی به روش های درمانی مکمل ندارند.

اگر چه درمان سرطان های پیشرفته, تنها با شیوه های طبیعی ایده آل است, با این وجود درمان این سرطان ها فقط با استفاده از روش های طبیعی بسیار مشکل است. به سبب اینکه سرعت تکثیر سلول های سرطانی خیلی زیاد است, توقف رشد آنها توسط شیوه های طبیعی امکان پذیر نیست و در بیشتر موارد به درمان های رایج نیاز است تا تکثیر سلول های سرطانی کاهش پیدا کند.

بره موم زنبورعسل:

بره موم ماده چسبناکی است که زنبورهای عسل از غنچه و پوست درختان جمع آوری می کنند. ماده ای که بوی مطبوعی دارد و رنگ آن سبز مایل به قهوه ای است. در گیاهان این ماده معمولا لایه ای چسبناک در اطراف جوانه می باشد که از آن در برابر عناصر آب و هوایی و حمله باکتری ها, قارچ ها, کپک های قارچی و ویروس ها محافظت می کند.

بره موم های چسبیده به کندو
بره موم های چسبیده به کندو

زنبورها به کمک بره موم قاب ها را به کندو محکم می کنند تا تکان نخورند. در ضمن جهت کوچک کردن سوراخ کندو به کار می برند و محافظی در برابر باکتری ها, قارچ ها و ویروس های مضر ایجاد می کند.

دکتر اوسامو میزوکامی در این باره می گوید:

اولین چیزهایی که من درباره بره موم آموختم, به ۲۰ سال پیش بر می گردد, موقعی که در آمریکا اقامت داشتم و به این فرآورده زنبور عسل علاقمند شدم. بعد از آن من هر روز بره موم می خوردم و این باعث شد که از شر آنفولانزا خلاص شوم, بیماریی که اغلب به آن مبتلا بودم.

پس از آن پدر پیر و ۷۳ ساله من ۱۶ سال پیش مبتلا به سرطان پانکراس از نوع پیشرفته شد. من به او توصیه کردم برای درمان سرطانش بره موم بخورد. او از عصاره آبی بره موم مصرف می کرد. یک سال بعد او مرد, اما هیچگونه درد یا علائم شدید نداشت. از آن زمان به بعد من دریافتم که بره موم می تواند بخش موثری از درمان سرطان باشد. از زمان تجربه پدرم در استفاده از بره موم, من از بره موم به عنوان درمان مکمل برای بیش از ۵۰۰  بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته استفاده کرده‌ام.

در ادامه که روی شناسایی انواع بره موم تحقیق کردم, دریافتم که بهترین نوع بره موم در قسمت ورودی کندوهای عسل وجود دارد, جایی که زنبورها از آنجا ورود و خروج می کنند و در واقع بره موم در آنجا نقش ضدعفونی کننده زنبوران را برعهده دارد.

انواع بره موم
انواع بره موم

چرا از بره موم در درمان سرطان استفاده می شود؟

بیش از ۱۲۰۰ مقاله دانشگاهی در ارتباط با خواص بره موم از سراسر دنیا موجود است. هم اکنون این ماده نسبت به سایر مکمل ها, بیشتر از جانب دانشمندان حمایت می شود. ترکیبات شیمیایی اصلی یافت شده در بره موم شامل فلاوونوئیدها, فنولیک ها و ترپن ها می باشد.

 

خواص اثبات شده بره موم:

 1. تاثیر مستقیم ضد سرطانی
 2. افزایش ایمنی بدن
 3. اثر آنتی اکسیدانی
 4. اثر ضد تشکیل غیرطبیعی رگ های خونی
 5. اثر ضد التهابی
 6. اثرات ضد باکتریایی و ضد ویروسی
 7. اثر ترمیم بافت آسیب دیده
 8. اثر محافظت از خطرات شیمی درمانی
 9. اثر محافظت از خطرات پرتو درمانی

 

تاثیر مستقیم ضد سرطانی بره موم:

بره موم بسیاری از عوامل مستقیم ضد سرطانی را داراست. در یک مطالعه اسیدکافیئک موجود در بره موم, تولید CD4, IL2, IL4 و اینترفرون گاما را در موش ها افزایش داد. اسیدکافئیک همچنین از پیشرفت ( مفاستاز ) سرطان به ریه موش های مبتلا به سرطان سینه جلوگیری کرد.

مواد اصلی ضد سرطانی موجود در بره موم شامل اسیدکافئیک, پینوسمبرین, گالانژین, کریسین, آرتیپلین C, پینوبانکسین, اسیدسینامیک و تریست می باشد.

اثر افزایش ایمنی بره موم:

تقریبا همه بیماران سرطانی پس از چند سال ایمنی بدنشان کاهش پیدا می کند. بره موم اثر افزایش دهنده ماکروفاژها را دارد و در موش نیز لنفوسیت ها را فعال می کند و مقدار CD4 و CD8 را افزایش می دهد.

اثر آنتی اکسیدانی بره موم:

رادیکال های آزاد در بیماران سرطانی افزایش پیدا می کند و این افزایش, سلول های سرطانی را به تکثیر تحریک می کند که نتیجه آن می تواند عود و پیشرفت ( متاستاز ) سرطان باشد.

اسیدکافئیک و آرتیپلین C موجود در بره موم, اثر قوی آنتی اکسیدانی دارند. بره موم از پراکسیداسیون چربی جلوگیری می کند و اثر آنتی اکسیدانی قوی تری نسبت به ویتامین E داشته است.

اثر ضد تشکیل غیرطبیعی رگ های خونی بره موم:

زمانی که سلول های سرطانی تکثیر پیدا می کنند, فرآیند تولید رگ های خونی جدید با افزایش خون رسانی به این سلول های سرطانی افزایش می یابد. بره موم نظیر داروهای ضد سرطانی مثل آواستین, اثر ضد تشکیل غیر طبیعی رگ های خونی را داراست.

اثر ضد التهابی بره موم:

سرطان خود یک فرآیند التهابی است که منجر به نبرد بین سلول های سرطانی و سلول های ایمنی می شود. عوامل ضد التهابی نظیر بازدارنده COX-II در پیشگیری و درمان سرطان اهمیت دارند. بره موم نیز دارای خواص ضد التهابی در بدن موجودات زنده است.

اثرات ضد ویروسی و ضد باکتریایی بره موم:

ویروس های تیپ B و C می توانند عامل سرطان سلول های کبدی باشند. همچنین ویروس HIV عامل بیماری ایذز است. باکتری های کوباکتر نیز عامل خطر برای سرطان معده هستند. نیمی از ژاپنی ها عفونت هلی کوباکتر دارند و بیشتر آنها از سرطان معده رنج می برند. بره موم دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی است و این خواص در درمان سرطان کاربرد دارند. تقریبا یک سوم بیماران دارای سرطان پیشرفته, در اثر بیماری های عفونی, نظیر پنومونی می میرند که به سبب نقصان سیستم ایمنی است. بره موم به جلوگیری از مرگ ناشی از عفونت کمک می کند.

اثر ترمیم بافت آسیب دیده:

اگر ترمیم ( بازسازی ) بافت سرطانی سریع تر اتفاق یافتد, بهبود سرطان سریع تر صورت می گیرد. بره موم باعث تحریک بافت به ترمیم می شود.

اثر محافظت از خطرات شیمی درمانی:

بسیاری از مطالعات توصیه می کنند که شیمی درمانی همراه با استفاده از بره موم باشد تا بروز واکنش‌ها را کاهش دهد. مطالعات نشان داده است که استفاده از بره موم همراه با شیمی درمانی در مقایسه با شیمی درمانی به تنهایی, اثرات همپوشانی ( سینرژیت ) بسیار بهتری دارد.

اثر محافظت از خطرات پرتو درمانی:

بسیاری از مطالعات نیز نشان داده اند که پرتو درمان همراه با استفاده از بره موم, بروز واکنش ها را کاهش می دهد. همچنین استفاده از بره موم همراه با پرتو درمانی در مقایسه با پرتو درمانی به تنهایی, اثرات همپوشانی ( سینرژیت ) بسیار بهتری داشته است.

آقای دکتر میزوکامی در این خصوص می گویند:

من بیش از ۵۰۰ بیمار دارای سرطان پیشرفته را با استفاده از بره موم درمان کرده ام. این بیماران از انواع مختلف سرطان از جمله سرطان ریه, معده, روده, پروستات, سینه, تخمدان و پانکراس رنج می برده اند.

ایشان در ادامه می افزاید:

ما باید این واقعیت را بپذیریم که بیماران سرطانی همزمان تحت درمان های چند جانبه شامل درمان های رایج و درمان های مکمل قرار می گیرند, بنابراین تاثیر بره موم را نمی توان به تنهایی در چنین بیمارانی اندازه گیری کرد.

بیشتر بیماران سرطانی تحت درمان های رایج قرار می گیرند اما من به آنها بره موم را به عنوان مکمل درمان توصیه می کنم. بیمارانی که بره موم مصرف می کنند به سمتی می روند که کیفیت بهتر زندگی, درد کمتر, خستگی کمتر و افزایش اشتها را تجربه می کنند.

طول عمر بیمارانی که بره موم مصرف می کنند به بیش از دو برابر, سه برابر و گاها تا ۱۰ برابر زمانی که انتظار می رود, افزایش می یابد. تعداد کمی از بیماران که تومور داشتند, بدون درمان های رایج, اندازه تومور آنها کوچک می شد. همچنین تعداد کمی از بیمارانی که اندازه تومور سرطانی آنها یک سانتی متر و یا کمتر بود, بدون دریافت درمان های رایج, تومورهایشان کاملا ناپدید می شد.

بیمارانی که همراه با شیمی درمانی و پرتو درمانی از بره موم استفاده می کردند, نتایج بهتری را نشان می دادند و در مقایسه با بیمارانی که فقط درمان های متداول یعنی شیمی درمانی و پرتو درمانی را دریافت می کردند, واکنش های کمتری بروز می دادند.

من از عصاره اتانولی ۳۰% بره موم برزیلی استفاده می کنم که از گیاه Baccharis dracunculus به دست می آید. هر چند من معمولا دوز ۳ گرم بره موم را به صورت روزانه توصیه می کنم, اما برای بیماران با سرطان پیشرفته میزان ۹ گرم و بیشتر از بره موم را مورد استفاده قرار می دهم.

بروز واکنش‌های مرتبط با بره موم:

دکتر میزوکامی در خصوص بروز واکنش در بیمارانش می افزاید:

دو بیمار از بروز جوش روی پوست بعد از مصرف بره موم شکایت کردند. این افراد حساسیت شدید به مواد شیمیایی داشتند. بیماران دارای آلرژی باید با احتیاط درمان شوند. همچنین تعداد کمی از بیماران  از دردهای معده بعد از مصرف بره موم شکایت داشتند, به ویژه اگر آن را با معده خالی میل می کردند. واکنش های جدی دیگری در اثر مصرف بره موم گزارش نشده.

موارد فوق العاده از درمان با بره موم:

دکتر میزوکامی موارد زیادی از بیماران مبتلا به سرطان را در کلینیک خودش درمان نموده است. در اینجا او شش مورد فوق العاده از درمان بیماران سرطانی خود را با استفاده از بره موم آورده است.

مورد اول بیمار مبتلا به سرطان کبد:

در سال ۱۹۹۸ یک زن ۴۶ ساله با بیماری هپاتیت C که به دنبال آن بیماری او به سلول های سرطانی توسعه پیدا کرده بود به بیمارستان من مراجعه کرد. سی تی اسکن کبد او ۳  تومور به اندازه ی یک سانتی متر را نشان می داد. من مصرف ۳  گرم بره موم را به صورت روزانه به او پیشنهاد کردم. تومورهای کبد او در سی تی اسکن, دو ماه بعد کاملا ناپدید شده بودند و مارکرهای توموری و پروتئین در طیف عادی قرار داشت. در حال حاضر او در سلامت کامل به سر می برد.

مورد دوم بیمار مبتلا به سرطان معده:

در سال ۱۹۹۷ یک زن ۵۲ ساله با سرطان معده توسط من تشخیص داده شد. سرطان او در مرحله سوم قرار داشت و احتمال زنده ماندن او برای یک سال فقط ۱۰ درصد تخمین زده شده بود. او تحت معاینات گاستروکتومی کامل قرار گرفت و مشخص شد که سرطان او به پرده صفاق متاستاز داده است ( گسترش پیدا کرده است ). بعد از عمل, او روزانه یک دوز بره موم ( ۳ میلی گرم ) را مصرف می کرد. پس از ۱۲ سال از عمل او, تا حالا هیچگونه عودی ( بازگشت ) نداشته.

مورد سوم بیمار مبتلا به سرطان معده:

در سال ۲۰۰۶ یک مرد ۴۹ ساله با سرطان معده ( مرحله سوم ) تشخیص داده شد. به او پیشنهاد جراحی شد, اما او نپذیرفت. او به مدت شش ماه, روزانه ۹ گرم بره موم مصرف کرد. بعد از این مدت, عکس با اشعه ایکس از معده او هیچ تغییری را نشان نداد. سپس او تصمیم گرفت تحت عمل جراحی قرار گیرد, اما اندوسکوپی ترتیب داده شده یک روز قبل از عمل, هیچ چیز غیرطبیعی را نشان نداد. همچنین بیوپسی از معده هیچ گونه سلول سرطانی را نشان نداد. جراحان گفتند که معجزه رخ داده است, بنابراین عمل جراحی منتفی شد. در حال حاضر او کاملا سالم است.

مورد چهارم بیمار مبتلا به سرطان خون نوع مالتیپل میلوما:

درسال ۲۰۰۳ یک مرد ۴۶ ساله پس از شکستن استخوان هایش با سرطان نوع مالتیپل میلوما, مرحله سوم شناسایی شد. مدت زنده ماندن او برای ۵ سال, ۲۵ درصد تخمین زده شده بود. او در طول بستری در بیمارستان روزانه ۱۵ گرم بره موم مصرف می کرد و چهار دوره تحت شیمی درمانی قرار گرفت, اما هیچ گونه واکنش منفی از جمله لوکوپنی یا کاهش تعداد سلول های سفید خون دیده نشد. در حال حاضر او در حالت بازگشت کامل قرار دارد.

مورد پنجم بیمار مبتلا به سرطان مجاری ادراری و مثانه:

در سال ۲۰۰۶ یک مرد ۸۱ ساله با سرطان مجاری ادراری و مثانه تحت عمل اندوسکوپی قرار گرفت. او ۱۲ کپسول ۶ گرمی بره موم را به طور روزانه و به مدت یک ماه مصرف کرد. قبل از عمل یک معاینه کیتوسکوپی ترتیب داده شد. تومور سرطانی او بعد از دفع یک ماده اسفنجی مانند, کاملا ناپدید شد. در حال حاضر او کاملا سالم است.

مورد ششم بیمار مبتلا به سرطان تخمدان:

یک زن ۵۷ ساله با سرطان تخمدان تشخیص داده شد. در سال ۱۹۹۰ تخمدان و رحم او برداشته شد و به دنبال آن شیمی درمانی انجام شد. او تب بالا, اسهال و کاهش تعداد سلول های سفید یا لوکوپنی را نشان داد. در سال ۲۰۰۲ مشخص شد که سرطان او به راست روده متاستاز داده است. او شروع به مصرف روزانه ۲ گرم بره موم کرد و مجددا تحت شیمی درمانی قرار گرفت اما واکنش های منفی نشان نداد. فاکتور CA19-9 در او کاهش یافت و هم اکنون در طیف عادی قرار دارد. در حال حاضر او در سلامتی کامل به سر می برد.

پیشگیری از سرطان با استفاده از بره موم:

پیشگیری از سرطان به ویژه در مراحل اولیه در مقایسه با پیشگیری در مراحل دوم یا سوم از اهمیت بسیاری برخوردار است. کاملا مشخص شده است که صرفا استفاده از ویتامین ها و املاح نمی تواند جلوی بروز سرطان را در بسیاری از جایگاه های بروز این بیماری بگیرد. بره موم برای جلوگیری از بروز سرطان در مراحل اولیه موثر است زیرا این ماده, خواص ضد سرطانی مستقیم, خاصیت افزایش ایمنی و تاثیر آنتی اکسیدانی دارد.

بره موم ریز شده
بره موم ریز شده

نتیجه گیری:

مصرف بره موم در بیماران دچار سرطان پیشرفته که تحت شیمی درمانی یا پرتو درمانی قرار می گیرند, کارایی درمان را افزایش و باعث کم شدن عوارض منفی می گردد. چنانچه بره موم تنها مصرف گردد, باعث افزایش کیفیت زندگی, طولانی شدن عمر و بهبود کامل می گردد.

بره موم نه تنها برای بیماران, بلکه برای افراد سالم, جوان و حتی کودکان نیز جهت پیشگیری از انواع بیماری ها توصیه می شود. همچنین در درمان سرماخوردگی معمولی, آنفولانزا, میکروب ها, انگل ها, زخم های معده, زکام, سینوزیت, التهاب حنجره, گلودرد و مشکلات تنفسی بسیار مفید است.

بره موم در رفع مشکلات تنفسی بسیار موثر است. پزشکان می توانند از این دارو برای درمان آسم, ذات الریه و مرض سل استفاده کنند.

بهترین روش مصرف بره موم:

می توانید ۳ بار در روز و هر بار حدود ۳ گرم را تا نیم ساعت جویده و بعد قورت دهید.

{ مهندس سید مظاهر سیدی }

پیروز و سلامت باشید

درمان سرطان با بره موم
4.1 امتیاز از 84 رایتوجه! کپی برداری از مطالب سایت جهت بازنشر، بدون ذکر لینک منبع، شرعا حرام می باشد.

لینک کوتاه این مطلب :

درباره رحمان رحمانی پرست

کارشناس زراعت و اصلاح نباتات / کارشناس پرورش و تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل

۹ دیدگاه ها

 1. علیرضا احمدی

  باور کردنی نیست ولی بره موم واقعا به طرز شگفت انگیزی کار می کنه. بدون اینکه مثل بسیاری چیزها عوارض جانبی داشته باشه ( البته بجز در خصوص کسانی که بهش حساسیت دارن).

  من از ۴ ماه پیش از طریق سایت شما با بره موم و خاصیت ضد سرطانش آشنا شدم و بعد صدها مقاله در موردش خوندم و مطمئن شدم که به شدت ارزش امتحان کردن داره.

  پدر خانم من سرطان مثانه از نوع high grade و در مرحله T4 که بسیار پیشرفته است داشت و حتی به پروستات، رکتوم و لنف هم زده بود و ۲.۵ ماه پیش شیمی درمانی با سیسپلاتین و جمسیتابین رو شروع کرد.

  من مطابق پروتکل از پیش از شروع شیمی درمانی مصرف روزانه بره موم یا همون propolis رو براش شروع کردم و دیروز CT SCAN نشون داد که تومور به طرز معجزه آسایی کاملا برطرف شده.

  دکتر انکلوژیست که مخالف مصرف بره موم بود و معتقد بود مصرفش در حین شیمی درمانی ممکنه باعث عدم تاثیر شیمی درمانی بشه و اصلا از اینکه ما بر خلاف نظرش از بره موم استفاده کردیم اطلاع نداشت کاملا از نتیجه متعجب شده بود. این در شرایطیه که هنوز ۵ جلسه از شیمی درمانی باقی مونده و هنوز هم رادیوتراپی یا جراحی انجام نداده.

  من از محصولات زیر برای این درمان استفاده کردم :

  – قطره عصاره ۸۵ درصد Brazilian Green Propolis مارک Apiario Silvestre که برزیلی هست و برای صادرات به کانادا و امریکا تولید می شه و تاییدیه FDA داره. روزی ۳ بار هر بار ۴۰ قطره در ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی لیتر آب حل می شه. بهتره ۱ ساعت قبل و ۱ ساعت بعد چیزی خورده نشه و معده خالی باشه.

  این میزان دوز معادل ۳ گرم یا ۱۰ میلی لیتر عصاره ۳۰ درصد که حداقل دوز روزانه پروتکل دکتر میزوکامی هست می باشد. افزایش دوز با رعایت یک نکته امکانپذیر است. به این دلیل که این قطره Glycol Solution بوده و حداکثر مصرف مجاز Glycol روزانه تقریبا ۱.۵ گرم می باشد، لذا مصرف بیش از ۳۰۰ قطره در روز ممکن نمی باشد. این قطره FDA REGISTERED می باشد.

  لینک زیر در آمازون :
  https://www.amazon.com/Royal-Natural-Products-Brazilian-Propolis/dp/B009TCT4X4

  – کپسول Phytoflora Green Propolis 400 mg که ۵۰ درصد بوده و هر عدد از آن معادل ۶۶۶.۶۶۶ میلی گرم عصاره بره موم سبز ۳۰ درصد می باشد. این کپسول FDA REGISTERED می باشد.

  لینک زیر در آمازون :
  https://www.amazon.com/PHYTOFLORA-BRAZILIAN-GREEN-PROPOLIS-CAPSULES/dp/B007AGWM80

  لینک خرید مستقیم از سایت تولید کننده :
  http://www.uniflora.us/002.html

  -کپسول ۵۰۰ میلی گرمی Maple Life Propolis که ۷۰ درصد بوده و هر عدد از آن معادل ۱ گرم عصاره بره موم ۳۰ درصد می باشد. نکته اینکه این کپسول کانادایی بوده و نوع بره موم آن بره موم سبز برزیلی نیست لذا برای رسیدن به مینیمم دوز ۳ گرم ۳۰ درصد در روز بهتر است آن را با نوع سبز ترکیب نکنید و برای بالاتر بردن دوز از آن استفاده کنید یا کل مینیمم دوز را از آن استفاده کنید.

  لینک خرید در زیر :
  http://www.maplelifecanada.com/bee-propolis-capsules-100caps.html

  -برندهای ارزانتری مثل polenectar هم وجود داره که محصولاتی مثل قطره Polenectar Brazil Propolis Extract Wax Free 80 تولید می کنه که می شه از آمازون خرید ولی من ازش استفاده نکردم. فقط حتما در انتخاب محصولات به نوع بره موم، حلال استفاده شده برای تولید و میزان Concentratio یا همون درصد توجه کنین. درصد این محصول ۶۵ درصد است.

  لینک زیر لینک آمازون محصول هست :
  https://www.amazon.com/Bottle-Brazil-Propolis-Extract-Polenectar/dp/B003LJ83KQ

  -برای خرید محصولات آمازون یا سایر سایت های فروش خارجی می توانید از سایت ها و شرکت های ایرانی که با اخذ درصدی از قیمت و هزینه حمل هزینه را به ریال از شما می گیرند و محصولات را درب منزل به شما تحویل می دهند استفاده نمایید. یکی از این شرکت ها ارزان سفر یا همان cheapsafar می باشد‌ با آدرس اینترنتی http://cheapsafar.com

  -برای خرید محصولات آمازون از لینک خرید از آمازون ارزان سفر به آدرس زیر استفاده نمایید :
  http://cheapsafar.com/amazon-buy-sell-products

  -برای خرید محصولات سایر سایت های خارجی از لینک زیر که ارزان سفر برای سایر سایت ها در نظر گرفته استفاده کنین :
  http://cheapsafar.com/azkharej

  – کل دوز روزانه را سه قسمت نموده و هر هشت ساعت یک قسمت را استفاده نمایید.

  – ۱ ساعت قبل تا ۱ ساعت بعد از مصرف بره موم چیزی نخورید.

  – بره موم نواحی مختلف با توجه به درختان و نوع زنبور به لحاظ ترکیبات متفاوت هستند ولی بسیاری از این انواع خاصیت ضد تومور دارند‌.

  -حلال های استفاده شده در تهیه عصاره بره موم شامل اتانول، گلیکول و آب می باشند که هر محصول با استفاده از یکی از این حلال ها تولید می گردد. تحقیقات نشان داده بر خلاف آنچه توسط برخی سازندگان ادعا می شود تاثیر عصاره تولید شده به وسیله حلال آب در درمان سرطان بسیار کمتر می باشد.

  – بهتر است جهت اطمینان از عدم وجود حساسیت به بره موم، در ابتدا میزان کمی مصرف شود.

  -مصرف بره موم می بایست به عنوان درمان مکمل در کنار درمان های رایج شامل شیمی درمانی، رادیوتراپی و جراحی استفاده شود و نمی تواند جایگزین این درمان ها شود مگر در افرادی که امکان انجان درمان های رایج را به دلیل شرایط جسمی به تشخیص پزشک نداشته باشند.

  -مصرف بره موم را پس از درمان کامل نیز ادامه دهید تا احتمال برگشت را کم نمایید.

  -رژیم مناسب مانند مصرف غداهای حاوی آنتی اکسیدان، عدم مصرف قند، کاهش مصرف گوشت قرمز و نمک سفید و جایگزینی با نمک دریا و … می بایست در کنار درمان ها در نظر گرفته شود.

  -مطابق پروتکل دکتر میزوکامی میزان مصرف روزانه بره موم بین ۳ گرم( ۱۰ ملی لیتر) تا ۹ گرم (۳۰ میلی لیتر) عصاره ۳۰ درصد است که بسته به میزان پیشرفته بودن سرطان تعیین می شود

  -مصرف کمتر از حداقل دوز مطابق نتایج تحقیقات صورت گرفته بی تاثیر خواهد بود.

  – مصرف بره موم خام یا عصاره تهیه شده توسط حلال آب تاثیر بسیار کمی خواهد داشت.

  -من برای رسیدن به معادل ۶ گرم ۳۰ درصد در روز که با توجه به میزان پیشرفته بودن سرطان انتخاب کردم در یک مقطع ۳ بار در روز هر بار ۴۰ قطره از قطره و ۳ بار در روز هر بار ۱ عدد از کپسول maple life استفاده کردم. دریک مقطع هم ۳ بار در روز هر بار ۵۰ قطره از قطره و ۳ بار در روز هر بار ۱ عدد کپسول فیتوفلورا استفاده کردم. اگر می خواستم به معادل ۹ گرم ۳۰ درصد در روز برسم احتمالا از هر سه همزمان استفاده می کردم.

  -نکته مهم اینکه بره موم خاصیت رقیق کنندگی داره و ۲ هفته قبل از عمل جراحی مصرفش باید متوقف بشه.

  -در صورتیکه دوز بالا از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین و وارفارین سدیم استفاده می شه باید در مصرف و انتخاب دوز بره موم دقت کرد. این به این معنی نیست که هر کس از این قرص ها استفاده می کنه نباید بره موم استفاده کنه بلکه به این معناست که اگر دوز بالا از دارو های رقیق کننده قوی استفاده می کنین باید در مصرف بره موم و دوزش به این مساله توجه کنین.

  پدر خانم من سالهاست آسپرین ۸۰ مصرف می کنه و من معادل ۶ گرم عصاره ۳۰ درصد بره موم بهش دادم در حالیکه از آسپرین ۸۰ استفاده می کرد که دوز بالایی محسوب نمی شه و شمی درمانی هم انجام می داد. در همین مدت که هم آسپرین و هم بره موم مصرف می کرد بدون هیچ مشکلی در انعقاد خون بعد از شمارش پلاکت دندونهاش رو هم کشید.

  -در صورتیکه مشکلات انعقاد خون دارین و یا خونریزی های ناشی از مشکلات انعقاد خون دارین از مصرف بره موم اجتناب کنین.

  -مصرف بره موم اثر شیمی درمانی و رادیوتراپی رو زیاد می کنه و عوارض جانبی اون ها رو هم بسیار کم می کنه.

  • ممنون آقای احمدی
   استفاده کردم از مطالب و تجربه به اشتراک گذاشته شده.
   نیاز دارم که با شما صحبت کنم تا در موردی شخصی با شما مشورت کنم. این امکان برای شما فراهم هست ؟

 2. علیرضا احمدی

  نحوه تهیه خانگی عصاره اتانولی ۳۰ درصد بره موم

  ۱. بره موم را جمع آوری نمایید. بره موم جمع آوری شده می بایست تمیز، عاری از موم، رنگ و چوب باشد. در هنگام تهیه بره موم سعی نمایید از قرار نگرفتن کندو ها در مناطق آلوده ی نزدیک شهر و جاده و کارخانجات صنعتی اطمینان حاصل نمایید.

  ۲. بره موم را به تکه های کوچک تقسیم نمایید. هر چه تکه های بره موم کوچک تر باشد بهتر است اما هر تکه نباید از یک تیله بزرگتر باشد. اگر بره موم خیلی چسبنده بود و امکان تقسیم آن به تکه های کوچک وجود نداشت، برای چند ساعت آن را در یخچال یا فریزر قرار دهید و سپس آن را به تکه های کوچک تقسیم نمایید.

  روش دیگه اینه که بره موم را درددمای بسیار پایین فریزر قرار بدین بعد به تکه های کوچک تقسیم کنین و مجدد به همراه هاون داخل فریزر قرار بدین، سپس بره موم رو با هاون سرد آسیاب کنین. کلا به نظد می رسه نکته اصلی در تقسیم به تکه های بسیار کوچک و یا آسساب کردن جهت افزایش سطح تماس بره موم با اتانول هست که بسیار مهمه.

  ۳. مقدار ۳۰۰ گرم بره موم را با ۷۹۱ میلی لیتر (معادل ۷۰۰ گرم) اتانول ۷۰ درصد در یک ظرف در دار ریخته و در آن را به گونه ای ببندید که الکل آن تبخیر نشود. ظرف را تکان بدهید و بهم بزنید و در یک محل تاریک و گرم قرار دهید. سعی بشه حتما از اتانول ۷۰ درصد یا درصدهای بسیار نزدیک به اون استفاده بشه تا کیفیت عصاره خوب باشه. در صورتیکه به هر دلیل از اتانول ۷۰ درصد استفاده نمی کنید باید توجه داشته باشید ۷۰۰ گرم آن دیگر معادل ۷۹۱ میلی لیتر نخواد بود.

  ۴. روزانه حداقل ۲ یا سه بار ظرف را تکان داده و بهم بزنید و مجددا به محل گرم و تاریک بازگردانید. این کار را به مدت ۲ هفته انجام دهید. هم زدن ظرف از طریق تکان دادن آن بسیار مهم بوده و هرچه این عمل بیشتر انجام پذیرد عصاره بهتری تهیه خواهد گردید.

  ۵. محلول حاصل را با صافی قهوه صاف نمایید. عصاره ۳۰ درصد قابل استفاده می باشد.

  نکته ۱ : در صورتی که می خواهید عصاره با درصد بالاتر از ۳۰ درصد تهیه کنید در ظرف را باز بگذارید و اجازه دهید الکل آن تبخیر شود. به طور مثال برای رسیدن به عصاره ۴۰ درصد لازم است اجازه دهید ۲۵ درصد حجم ظرف از طریق تبخیر کم شود.

  نکته ۲ : عصاره را در بطری های تمیز و تیره که در آنها به گونه ای بسته می شود که الکل آن تبخیر نگردیده و هوا نیز وارد آن نگردد ریخته و در محلی تاریک نگهداری نمایید.

  نکته ۳ : می توانید با حفظ نسبت بره موم و الکل مقادیر کمتر یا بیشتری عصاره ۳۰ درصد تهیه نمایید تهیه نمایید. نکته مهم حفظ نسبت ۳۰ درصد وزن بره مون به وزن کل می باشد. دقت کنید که وزن هر لیتر ( ۱۰۰۰ میلی لیتر) اتانول ۷۰ درصد تقریبا ۸۸۵ گرم می باشد.

  نکته ۴ : در پروسه تولید به هیچ عنوان از حرارت استفاده ننمایید. حرارت باعث از بین رفتن مواد موثر خواهد گردید.

 3. باسلام

  احتراما با توجه به ابتلای مادر بنده به سرطان متاستاسیک سینه ، مزید امتنان خواهدبود شماره ای در اختیار اینجانب قرار دهید تا سوالات خود را مطرح کنم.

  باتشکر

 4. سلام جناب رحمانی پرست.ممکنه بگین که ملکه ی کارنیکایی تلقیح مصنوعی شده ای که از شما خریداری کنم نسلهای بعدی که از اون میگیرم تمام خصوصیات ملکه ی اولیه داره یا نه؟ یعنی اگه دو یا سه تا بخرم و ازشون ملکه بگیرم و با نرهای خودشون جفت بوخورن مشخصات همون ملکه ی اولیه داره یا نه( البته بدون ایجاد مشکل همخونی) ممنونم از شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =