دانلود مقاله پرورش ملکه زنبور عسل با روش کلوآک برد

این روش اولین بار توسط یکی از زنبورداران بزرگ نیوزلندی بنام Harry Cloake ابداء گردید. این روش نسبت به سایر روش های موجود دارای مزیت هائی بالاتر و راندمان بیشتری است و برای هر دو سیستم بدون ملکه و با ملکه مناسب است.

در این روش ابتدا سلول ملکه در یک وضعیت بی ملکه ای برای افزایش درصد پذیرش قرار گرفته و سپس در وضعیت حضور ملکه برای افزایش کیفیت، به رشد خود ادامه می دهد. از این رو در این روش از کلنی ها شروع کننده و خاتمه دهنده یک جا استفاده می شود.

روش کلوآک برد
روش کلوآک برد

آزمایشات نشان داده که در مقابل ۱۴۳ زنبور پرستار که یک لارو را تغذیه می کنند، برای هر سلول ملکه در حدود ۱۶۰۰ زنبور پرستار بخدمت گرفته می شود. لارو ملکه در نژادهای اروپائی در حدود ۴.۵ روز تکامل یافته و وارد مرحله شفیرگی می شوند. سن لارو انتخاب شده برای پیوند زدن بسیار مهم است، لذا لاروها باید ۲۴ ساعت پس از تفریخ تخم انتخاب و به کاپ های مومی از قبل مهیا شده انتقال یابند.

بیشتر بخوانید :
پرورش ملکه زنبور عسل با روش جدید کلوآک برد یا Cloake Board
ملکه زنبورعسل در حال تخمگذاری
ملکه زنبورعسل در حال تخمگذاری

با تغذیه شربت شکر زنبوران تحریک به تغذیه بیشتر ملکه ها خواهند شد. در حین رشد و نمو لارو، رژیم غذائی تغییر کرده و به سمت مصرف مواد غذائی با درصد پروتئین بالاتر می رود. رژیم غذائی مورد استفاده در پرورش ملکه بر روی وزن ملکه، تعداد اواریول ها و اندازه و حجم کیسه ذخیره اسپرم موثر است.

دانلود

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن, روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۳.۷ / ۵. تعداد آرا : ۹

تاکنون کسی رأی نداده! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *