خرید دستگاه تلقیح
خرید ملکه کارنیکا


صفحه اصلی » زنبور عسل » آغاز به کار وب سایت

آغاز به کار وب سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

از زیباترین جلوه های دنیای ما تنوع، گوناگونی و پیچیدگی حیات است. دنیای اسرار آمیز ما از بی نهایت کوچک‌ها شروع شده و به بی نهایت بزرگ‌ها هم ختم نمی‌شود و بی نهایت موجود در آن زندگی می‌کنند که از آن میان موجودی دارای خصوصیات ممتاز و متمایز از تمامی موجودات عالم وجود دارد که آن زنبور عسل است.

تغذیه هر موجودی با مرگ موجود یا موجودات دیگر همراه بوده، اما تغذیه زنبور عسل نه تنها کوچک‌ترین نقصی در هیچ موجودی به وجود نمی‌آورد، بلکه حیات جدیدی به هزاران موجود دیگر می‌بخشد که این یکی از موارد بسیار استثنایی در جهان است.

در پرتو مطالعات دانشمندان عجایبی از زندگی این حشره کوچک کشف شده که بعضی معتقدند تمدن و زندگی اجتماعی آن‌ها از بشر پیشرفته تر است. هیچ جامعه پیشرفته ای را نمی‌توان یافت که مسئله بیکاری و گرسنگی را به طور کامل حل کرده باشد ولی این مسئله در داخل کندوی زنبور عسل کاملاً حل شده است و در تمام این جمعیت یک زنبور بیکار و گرسنه نمی‌توان پیدا کرد.

{ مرتضی علی آقایی نراقی }

این وب سایت با رویکرد ارتقاء کمی و کیفی صنعت زنبورداری در کشور عزیزمان ایران راه اندازی شده است. امید است که با یاری دوستان و مخصوصاً دوستداران زنبور عسل، این مهم مرتفع گردد.

arm
arm

درباره رحمان رحمانی پرست

کارشناس زراعت و اصلاح نباتات / کارشناس پرورش و تلقیح مصنوعی ملکه زنبورعسل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *